
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 800 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 5 mA |
| Packaging | Box |
| On-State Current | 1 A |
| Hold Current | 10 mA |
| On-State Voltage | 1.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46176
Ext.Price$0.46176
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46176 | $0.46176 |
| 10 | $0.35520 | $3.55200 |
| 25 | $0.31834 | $7.95850 |
| 50 | $0.28530 | $14.26500 |
| 100 | $0.25569 | $25.56900 |
| 300 | $0.24265 | $72.79500 |
| 500 | $0.23028 | $115.14000 |
| 1000 | $0.21389 | $213.89000 |
